PR – це не салон краси

Цей пост – репліка у відповідь на інтерв’ю керівника агентства "Четвертий Рим" Дениса Камишева, опубліковане на ProPR. Ось із чим я буду сперечатися:

Денис Камышев: Представьте, что PR-агентство – «салон красоты» по уходу за вашим лицом, образом, репутацией  вашей компании. К нему надо обращаться, чтобы «ухаживать» за репутацией, бережно ее хранить, придумывать новый образ или создавать его впервые, консультироваться.

PR – це не салон краси. PR не допоможе справитися з глибинними проблемами, які виникають через нездоровий спосіб життя. PR не вирівняє зморшки, нажиті з віком. Ніякий придуманий PR образ не протримається і дня, якщо не зміниться сутність поведінки. Нарешті, PR не замаскує лицемірного виразу обличчя чи злобного оскалу.

Ця метафора неправильна у принципі.

Тому що PR має справу з суттю, а не лише з формою. Репутація – це не зовнішній вигляд. Це – механізм суспільного контролю за організацією чи особистістю.

Якщо хочете, PR – це, швидше, персональний консультант, психолог, порадник. Він каже, як треба змінити поведінку, а вже потім радить, як зробити так, щоб це помітили ті, для кого це важливо. Він радить, як відшукати в собі ті цінності, які резонують із суспільною думкою, і як допомогти собі, допомагаючи іншим. У кризовій ситуації він не рекомендує розслабитися і зробити тайський масаж чи обгортання водорослями: навпаки, він навчає мобілізуватися, знайти в собі сили і прийняти непрості рішення.

І доки ми, піарники, цього не зрозуміємо, бути нам вічними "дівчатками на побігеньках", такими собі косметологами, без послуг яких точно можна обійтись у критичну хвилину.

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

1 Response to PR – це не салон краси

  1. Maksym коментує:

    >PR не допоможе справитися з глибинними проблемами, які виникають через нездоровий спосіб життя.Логічно. Нагадало мені відоме російське прислів’я: "Неча на зеркало пенять, коли рожа крива".

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s