Гуру в нас не в пошані

Я трохи причетна до організації Європейського PR-Конгресу (оскільки це – подія UAPR, правління якої я наразі очолюю). Одним із ключових спікерів буде Рохіт Бхаргава, Senior Vice President, Digital Strategy & Marketing Ogilvy 360 Digital Influence, блогер, автор книги "Personality Not Included" і один із супер-гуру Інтернет-маркетингу і PR. Скажу по секрету, що ідея запросити Рохіта на Конгрес виникла унаслідок того, що Юрій Аксьонов на PRWeb зізнався, що це – один із його авторитетів (все-таки Аксьонов для PR-ників вже теж закріпився в ролі авторитета Посмішка.
 
Конгрес не вперше привозить спікерів супер-класу в Україну. Саме з Конгресу більшість українських піарників дізналися, хто такі Пол Холмс, Лезлі Гейнз-Росс, Денніс Вілкокс, Гійом дю Гардьє… Власне, це робить нашу справу складнішою, тому що спробуй обгрунтувати вартість участі у Конгресі, коли з блиском в очах виголошуєш: "До нас приїде Пол Холмс!", – а у відповідь бачиш тільки нерозуміючий вираз обличчя твого співрозмовника.
 
Організатор КМФР Максим Лазебник теж колись ділився досвідом про те, що зарубіжні "гуру" у програмі фестивалю користуються значно меншим попитом, ніж рекламісти із сусідніх країн. Інформаційна ізоляція дається взнаки, і ми ще не мислимо себе часткою міжнародної фахової спільноти, все шукаючи "місцевої специфіки" і прикриваючись відмазками на зразок "це там, на Заході, а у нас воно не працює".
 
Свіжий приклад – можливість задати питання Рохіту Бхаргаві на PRWeb, якою за 3 дні скористалося аж четверо читачів.
 
Причини, на мою думку, може бути дві:
1. Рохіт – авторитет тільки для Аксьонова, ну і ще кількох "начитаних" фахівців. Всім іншим він нецікавий, його ідеї – неактуальні і "у нас не працюють".
2. Ми просто неготові вести з ним розмову на одному рівні – не читали його блогу і книжки, не читали на цю тему нічого іншого і тому не можемо поставити достатньо хороших питань.
 
Як гадаєте, що із цих двох чинників спричинилося до такої низької активності? Або які ще причини того, що можливість задати питання (і отримати відповідь) такій людині викликала так мало інтересу?
 
Advertisements
Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

7 Responses to Гуру в нас не в пошані

 1. Владимир коментує:

  С вашего позволения на русском. Он мне ближе.
  На самом деле причин достаточно много. Но если их попытаться свести, то окажется, что большинство украинских "специалистов" на самом деле таковыми являются довольно слабо. А читать и совершенствоваться просто не хотят. И не только в вашей области. Вот потому и имеем то что имеем.
  Срабатывают школьные, а затем вузовские привычки – я сижу и работаю. Зачем мне еще что-то читать.
  Так что "гуру" на самом деле еще не скоро станут востребованы в Украине. И не только в вашей области.
  Возьмем что-то одинаково близкое мне и вам. Попробуйте задать среднему украинскому ИТ-специалисту стандартный вопрос: "А кто такие MVP?" Как вы думаете, вы получите ответ? Уверяю, что в лучшем случае 1-2 из 10 знают что это за статус и уж практически никто не знает за что он дается и как 😦
  Вот так обстоят дела в нашей родной стране.
   

 2. Yaryna коментує:

  Володимире, дякую, що коментуєте, мені дуже приємно! Звичайно, коментуйте, якою мовою Вам зручніше!
   
  Хороша аналогія з ІТ-сферою. Справді, є така проблема – люди часто думають, що процес навчання для них закінчився, хоча знаходяться тільки на початку свого шляху. Думаю, частина проблеми в тому, що люди живуть тільки сьогоднішнім днем: їм вистачає навичок і знань, щоб виконувати поточні завдання. На жаль, небагато людей замислюються над тим, що їм потрібно знати вже сьогодні, щоб бути конкурентоздатними завтра.

 3. Владимир коментує:

  Я не соглашусь с вами. Проблема не в том, что люди не думают над тем что будет с ними завтра.  Проблема гораздо глубже!
  Проблема лежит в том, что их за всю жизнь ни школа ни вуз не научили УЧИТЬСЯ! Вот они и не умеют! А если человек чего-то не умеет, то поверьте, делать он это не будет! Почитайте на моем блоге статьи по образованию. И ведь это только то, что лежит на поверхности. А вглубь глянуть? Не боитесь? Я – БОЮСЬ!

 4. Yaryna коментує:

  Володимире, згодна: нас не виховують для того, щоб ми постійно навчалися. І це треба міняти.

 5. Владимир коментує:

  Увы, как мне кажется сменить это весьма и весьма сложно. Почти невозможно, так как приучать нужно с малых лет. А это уже утеряно

 6. Yuriy коментує:

  Володя.
  Будучи твоим коллегой в нескольких нарпалениях, ведь кроме ИТ сферы где сейчас вместе работаем я закончил пед университет, позволь высказать свое мнение, которое отличное от твоего. На мой взгляд и исходя из личного опыта нужно человеку просто понять ценность постоянного образования/самообразования. Хорошо когда это помогают сделать преподаватели или родители на личном опыте или на примерах. Я понял эту ценность уже после вуза и в основном сам. А дальше образование вошло в привычку за относительно короткое время (год-два). Я считаю что человека не нужно приучать чуть ли с пеленок к постоянному образованию, да и это на мой взгляд весьма сложно, тем более при том наборе учебного материала что дается в школах и вузах, что скорее отталкивает тебя от учебы. Нужно заинтересовать человека учится:
  1. Посредством интересного и практически применяемого материала (как ни крути но дактиль, амфибрахий и анапест мне пока что не пригодились в жизни равно как ямб и хорей:))
  2. Посредством примеров что может быть если ты учишся и что если нет (хотя все профессии важны конечно:))
   
  Далее, если человек думает головой, он сам сделает все чтоб обучение вошло в привычку с вытекающими результатами.

 7. Владимир коментує:

  Понять и оценить несомненно нужно. Но, Юра, сложно не согласиться с тем, что если все время его учили делать вот только так и так, то врядли он будет делать иначе. В нем просто убита инициатива. А убивают ее у нашей детворы еще в школе!

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s