Презентації по-новому

По приході в Microsoft, я проходила тренінг для нових співробітників, на якому мій колега Дмитро Шимків показував супер-новомодну презентацію, зроблену за допомогою нового, ще доступного тільки обраним, плагіну до PowerPoint. А на днях цей новий інструмент для презентаторів став доступним для скачування всім бажаючим, у кого є MS Office 2007. Про технічні аспекти нової тули pptPlex писав на своєму блозі Ігор Шастітко, тому я зосереджуся на тому, що це означає для нас, користувачів, у плані контенту.
 
Раніше переважна більшість презентацій структурувалася лінійно. Ми формували презентації слайд за слайдом і, хоча технічна можливість перестрибувати зі слайду на слайд у довільному порядку існувала, це було досить незручно. Так, ми уявляли структуру презентації, але лінійна природа PowerPoint’а змушувала нас ходити по прямій.
 
pptPlex змушує автора презентації розглядати її не як послідовність слайдів, а як інформаційний простір, на якому можна розташовувати ідеї та факти, картинки і таблички, питання і відповіді… Їх можна групувати і структурувати таким чином, щоби якомога точніше комунікувати свою думку. Головне – отримуємо своєрідний mind map на тему, якій присвячена презентація.
 
А це висуває свої вимоги до контенту – і до самого презентатора. Адже тепер слайди перестають бути просто візуальною підказкою. Використовуючи таку нелінійну презентацію, я повинна володіти інформацією достатньою мірою, аби вільно рухатися цим інформаційним простором. І логіка розповіді виходить з-під рабства презентації. Тепер я контролюю презентацію, а не презентація контролює мене.
 
Якщо буде бажання, покористуйтеся pptPlex. Це – ще тестовий продукт, але я обов’язково користуватимуся. Мені приємно бути однією з перших 🙂 І мені подобається, що тепер PowerPoint дає мені більше ступенів свободи.
 
Advertisements
Опубліковано у Інструментарій. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s